FANDOM


Pleione × confusa

Pleione confusa.jpg

Klasyfikacja hybryd
Dawca nasion: Pleione forrestii
Dawca pyłku: Pleione albiflora
Rodzaj: Pleione
P × confusa
Pełna nazwa gatunkowa
Pleione × confusa
Natural
P.J. Cribb & C.Z. Tang 1983


Pleione × confusa jest naturalną hybrydą rodzaju Pleione kwitnącą wiosną.

OpisEdytuj

Po raz pierwszy został opisany przez George'a Forresta w roku 1924. Początkowo był uprawiany pod nazwą Pleione forrestii. Różni się od Pleione forrestii większymi kwiatami z dłuższymi płatkami oraz postrzępioną warżką.

WystępowanieEdytuj

W naturze rośnie w południowo-zachodniej części chińskiej prowincji Junnan.

UprawaEdytuj

Przechodzi w stan uśpienia w okresie od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Powinna być wtedy trzymana w słonecznym miejscu oraz osuszana. Storczyk powinien być stale podlewany w czasie okresu wzrostu. Podlewanie należy wstrzymać, gdy liście zaczną opadać. Podczas sezonu wegetacyjnego wytrzymuje zakres temperatur od -9° do 24°C, zaś w okresie spoczynku wskazane temperatury to od -4° do 10°C. Wskazanym podłożem jest mieszanka kory i mchu sphagnum lub 50% torfu i 50% perlitu. Mieszanka powinna trzymać wilgoć i mieć dobry drenaż. Nawozić połową dawki w okresie letnim.

RodziceEdytuj

Pokolenie pierwsze

  1. Pleione confusa = Pleione forrestii × Pleione albiflora

HybrydyEdytuj

Nazwa HybrydyDawca nasionDawca pyłkuZarejestrowana przez:Rok

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki