FANDOMPleione albiflora

Pleione albiflora

Klasyfikacja naukowa
Królestwo: Plantae
Gromada: Magnoliophyta
Klasa: Liliopsida
Rząd: Asparagales
Rodzina:Orchidaceae
Podrodzina: Epidendroideae
Plemię: Coelogyneae
Podplemię: Coelogyninae
Rodzaj: Pleione
Gatunek: P. albiflora
Alliance:
Pełna nazwa gatunkowa
Pleione albiflora
P.J.Cribb & C.Z.Tang 1983


Pleione albiflora jest gatunkiem rodzaju Pleione znalezionym we wschodniej Azji.

OpisEdytuj

Kwitnie wiosną pojedynczym kwiatem o średnicy 6 cm.

Kwiat jest podobny do tego u Pleione humilis, lecz różni się większą warżką u jej podstawy oraz czteroma do pięciu linii brodawek na niej.

WystępowanieEdytuj

Rośnie na pniach drzew i pokrytych mchem skałach. Występuje w północnej części Myanmaru i w chińskiej prowincji Junnan, na wysokości od 2400 do 3250 metrów.

UprawaEdytuj

Przechodzi w stan uśpienia w okresie od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Powinna być wtedy trzymana w słonecznym miejscu oraz osuszana. Storczyk powinien być stale podlewany w czasie okresu wzrostu. Podlewanie należy wstrzymać, gdy liście zaczną opadać. Podczas sezonu wegetacyjnego wytrzymuje zakres temperatur od -9° do 24°C, zaś w okresie spoczynku wskazane temperatury to od -4° do 10°C. Wskazanym podłożem jest mieszanka kory i mchu sphagnum lub 50% torfu i 50% perlitu. Mieszanka powinna trzymać wilgoć i mieć dobry drenaż. Nawozić połową dawki w okresie letnim.

NazewnictwoEdytuj

Nazwa zwyczajowa: Pleione białokwiatowe.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki