FANDOM


Pleione coronaria

Pleione coronaria

Klasyfikacja naukowa
Królestwo: Plantae
Gromada: Magnoliophyta
Klasa: Liliopsida
Rząd: Asparagales
Rodzina:Orchidaceae
Podrodzina: Epidendroideae
Plemię: Coelogyneae
Podplemię: Coelogyninae
Rodzaj: Pleione
Gatunek: P. coronaria
Alliance:
Pełna nazwa gatunkowa
Pleione coronaria
P.J.Cribb & C.Z.Tang 1983


Pleione coronaria jest gatunkiem rodzaju Pleione znalezionym we wschodniej Azji.

OpisEdytuj

Kwitnie wiosną pojedynczym kwiatem o średnicy 10 cm.

Gatunek ten został odkryty przez Adama Staintona w kwietniu 1962. Wprowadzony do uprawy przez Niklausa Trudela z Meilein, w Szwajcarii w 1985.

WystępowanieEdytuj

W naturze występuje na omszałych konarach w lesie różanecznikowym w Himalajach oraz Nepalu na wysokości od 2850 do 3500 metrów.

UprawaEdytuj

Przechodzi w stan uśpienia w okresie od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Powinna być wtedy trzymana w słonecznym miejscu oraz osuszana. Storczyk powinien być stale podlewany w czasie okresu wzrostu. Podlewanie należy wstrzymać, gdy liście zaczną opadać. Podczas sezonu wegetacyjnego wytrzymuje zakres temperatur od -9° do 24°C, zaś w okresie spoczynku wskazane temperatury to od -4° do 10°C. Wskazanym podłożem jest mieszanka kory i mchu sphagnum lub 50% torfu i 50% perlitu. Mieszanka powinna trzymać wilgoć i mieć dobry drenaż. Nawozić połową dawki w okresie letnim.

NazewnictwoEdytuj

Nazwa zwyczajowa: Pleione z królewską warżką.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki